Коралові рифи "придумали" унікальний спосіб захисту від палючого сонця
Науковці Саутгемптонського університету виявили, що через зростання температури океану, яка загрожує існуванню коралових рифів, ті почали самостійно захищати себе від руйнівного впливу сонячного світла, аби вижити.
Про це повідомляє Sky News.
Дуже спрощено можна уявити, що коралові рифи — це симбіоз двох живих організмів: коралових поліпів та водоростей. Останні поглинають більшість світла, захищаючи коралові поліпи від його руйнівного впливу.
Коли температура води сягає 30-31 градуса за Цельсієм, водорості «вростають» у тіло коралового поліпа, через що він втрачає свій природний захист і, як правило, гине. Цей процес також називають знебарвленням коралів (бо скелети поліпів безколірні).
Дослідники з’ясували, що життєздатні корали, які, втім, почали втрачати водорості, можуть «випромінювати» яскраве світло, створюючи оптичну ілюзію. Вона приваблює водорості й дозволяє підтримувати життєдіяльність коралових рифів.
Коралові рифи відіграють важливу роль у морських екосистемах: вони захищають узбережжя від тропічних штормів, є домом для багатьох морських організмів, а також беруть участь у відновленні балансу хімічного складу морської води.
У березні вчені повідомили, що корали у Великому бар’єрному рифі (найбільшій системі коралових рифів, розташованій поблизу Австралії) втретє за останні п’ять років зазнали масового відбілювання через глобальне потепління.
-
02.01.22 11:11
В течение 2021 года в Киеве срубили больше каштанов, чем посадилиВ Течение 2021 года в Киеве высажено 164 деревьев каштана, и удалено 334 сухостойных, буреломных и аварийных каштанов
Читать далее > -
06.10.21 21:58
Кабмин предлагает криминализировать ряд преступлений против окружающей средыКабинет министров Украины предлагает криминализировать ряд преступлений против окружающей среды
Читать далее > -
24.06.21 22:49
На крупнейших предприятиях Кривого Рога оценят состояние экологической безопасностиГлава Государственной экологической инспекции Андрей Малеваный сообщил, что в Кривом Роге проведут оценку состояния экологической безопасности на всех крупнейших промышленных объектах
Читать далее > -
27.05.21 22:21
Мусор, попавший в Венгрию по Тисе, на 80% имеет румынское происхождениеТонны мусора, попавшие в Венгрию по реке Тиса, на 80% имеют румынское происхождение. К такому выводу пришли после экспертизы, которую провела украинско-венгерская рабочая группа.
Читать далее >