Хіміки, аграрії та металурги опинилися в групі ризику через підвищення тарифів "Укрзалізниці"
Існує ризик, що вітчизняні підприємства можуть вийти в негативну рентабельність.
Підвищення тарифів на вантажні перевезення, заплановані "Укрзалізницею" вже з 1 лютого, будуть мати негативні наслідки для основних експортних галузей вітчизняної економіки: хімічної, аграрного та металургійного секторів. Про це попереджають вітчизняні експерти, інформує "5 канал".
Підвищення тарифів на вантажні перевезення заплановано майже на чверть протягом року, повідомляють журналісти, вказуючи, що це може значно нівелювати зростання економіки країни, на яке в поточному році розраховує уряд.
Від цього також застерігають незалежні експерти та представники профільних асоціацій. Фахівці відзначають, на тлі очікуваного уповільнення світової економіки такі кроки державного монополіста поставлять на грань конкурентоспроможності продукції хімічного, аграрного та металургійного секторів.
За словами глави Федерації металургів України Сергія Біленького, є ризик, що вітчизняні підприємства можуть вийти в негативну рентабельність.
"Для нас це вже стане критичним. Ми будемо працювати або з нульовою рентабельністю, або окремі підприємства взагалі вийдуть в негативну рентабельність", – пояснив Біленький.
Експерти відзначають, що протягом минулого року витрати основних вітчизняних вантажовідправників вже виросли майже на 20 млрд гривень.
У той же час ефективність роботи "Укрзалізниці" залишається недостатньою, зазначає "5 канал".
-
28.06.26 10:05
Генштаб: по состоянию на 28 июня общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 400 970 солдатУкраинские военные уничтожили почти 2500 единиц российской техники, среди которых 12 единиц бронетехники, 63 орудия, два РСЗО и семь средств ПВО.
Читать далее > -
27.06.26 08:59
Генштаб: по состоянию на 27 июня общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 399 720 солдатГенштаб назвал потери РФ по состоянию на 27 июня
Читать далее > -
26.06.26 09:59
Генштаб: по состоянию на 26 июня общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 398 370 солдатСилы обороны Украины за минувшие сутки ликвидировали ориентировочно 1 310 российских военнослужащих.
Читать далее > -
25.06.26 09:27
Генштаб: по состоянию на 25 июня общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 397 060 солдатГенштаб подсчитал новые потери РФ
Читать далее >
