Уповільнення споживчої інфляції в Україні в березні до 2,3% в річному вираженні стало суттєвішим, ніж це передбачено траєкторією прогнозу Національного банку.
Як повідомляється на сайті НБУ, зростання цін стримували суттєве здешевлення енергоносіїв на світових ринках, відображення ефектів минулорічного зміцнення гривні і зростання пропозиції сирих продуктів харчування внаслідок теплої погоди.
Відзначається, що ці чинники переважили вплив на ціни з боку березневого ослаблення гривні й ажіотажного попиту на окремі товари після введення карантинних заходів.
Разом з тим, в НБУ відзначили, що в березні ризики прискорення зростання споживчих цін посилились. Серед цих ризиків - ажіотажний попит на окремі товари й ускладнення логістики в результаті поширення коронавірусу. Крім того, ефект сильної гривні, який суттєво гальмував інфляцію в попередні місяці, вичерпується.
Також повідомляється, що результати перегляду макроекономічного прогнозу буде представлено 23 квітня.
-
23.05.22 13:04
В Украине начали проверки АЗС из-за цен на горючееГосударственная служба по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей начала проверки автозаправочных станций из-за жалоб на рост цен на горючее.
Читать далее > -
05.04.22 18:04
В Украине подорожали почти все продовольственные товарыГосударственная служба по безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей зафиксировала существенное повышение цен почти на все продовольственные товары.
Читать далее > -
25.03.22 17:42
В Украине снизились цены на крупы, хлеб, некоторую молочную и мясную продукциюГосударственная служба по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей зафиксировала снижение цен на бакалейную группу товаров, хлебобулочные изделия, некоторую молочную и мясную продукцию во многих областях Украины.
Читать далее > -
12.01.22 19:05
От хлеба до бензина: цены на 30 потребительских товаров в Украине будут отслеживать ежедневноКабинет министров принял распоряжение "О мерах по мониторингу и анализу цен и состояния товарных рынков". В перечень вошли 30 позиций, среди которых хлеб, масло, гречка, молоко, мясо, антибиотики, одноразовые маски, топливо.
Читать далее >