
Станом на ранок 15 грудня 2020 року ціни на українську пшеницю залишаються стабільними з тенденцією до поступового зниження. Про це в огляді поточної ситуації на ринку пшениці.
Наразі українська пшениця торгується на біржах країни за середньозваженою ціною 8000-7360 грн/т за 1-4 клас відповідно. Зранку 15 грудня 2020 року дещо знизилася ціна на окремі класи пшениці, що відбувається сінхронно з тенденцією світового ринку.
Так, незважаючи на офіційно введені в Росії експортні мита, вчора на Euronext ціни різко впали.
Також, вчора в Чикаго ціни на пшеницю різко знизилися. У п’ятницю багато трейдерів очікували підвищення цін на тлі експортних мит, встановлених в Росії. У короткостроковій перспективі може виникнути сильний тиск з боку продавців до того, як квоти і мита набудуть чинності до середини лютого.
Єгипет скористався поточним зниженням цін на міжнародній арені, щоб оголосити новий тендер на пшеницю. Конкуренція може виявитися ширше, ніж зазвичай. Поставки заплановані з 1 по 15 лютого, тобто до введення російських податків. В ході останнього тендера Єгипет закупив 170 000 т пшениці з чорноморського регіону.
Як відомо, з 15 лютого на додаток до експортної квоти для всіх зернових в розмірі 17,5 млн тонн, на російську пшеницю будуть встановлені тарифи в розмірі 25 євро за тонну в межах квоти. Експорт зернових, що перевищують квоту, буде обкладатися митом у 50% від митної вартості продукції, але не менше 100 євро за тонну.
Проте, вплив вжитих заходів на міжнародний ринок обмежений, оскільки вони вплинуть на ціни, які сплачуються виробниками, і, отже, на внутрішні ціни, вважають аналітики Агритель.
-
13.09.25 08:27
Генштаб: по состоянию на 13 сентября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 093 730 солдатЗа прошедшие сутки армия рф потеряла 950 военных, 39 артиллерийских систем и 4 танка.
Читать далее > -
12.09.25 10:09
Генштаб: по состоянию на 12 сентября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 092 780 солдатЗа последние сутки, с 11 на 12 сентября, российские войска потеряли на фронте еще 890 солдат. Также ВСУ уничтожили 40 артсистем и 64 единицы автотехники.
Читать далее > -
11.09.25 09:26
Генштаб: по состоянию на 11 сентября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 091 890 солдатВойска РФ в Украине продолжают нести значительные потери.
Читать далее > -
10.09.25 09:29
Генштаб: по состоянию на 10 сентября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 091 000 солдатВооруженные силы Украины нанесли значительные потери российским оккупантам, которые продолжают пытаться продвинуться на нашей территории.
Читать далее >