Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, яким запроваджується ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року, історичною подією та першим кроком до земельної реформи.
Про це Єрмак повідомив у Facebook.
«Верховна Рада нарешті ухвалила закон про землю! Це, безперечно, історична подія. І це перший крок земельної реформи», - заявив він.
За словами Єрмака, уряд повинен зробити ще дуже багато для розбудови прозорого та справедливого земельного ринку – від ефективного земельного кадастру до системної підтримки фермерів.
«Серед наших завдань - як всебічний розвиток аграрно-промислового комплексу, так і продовольча безпека і соціально-економічне зміцнення українського села», - наголосив керівник Офісу президента.
Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№ 2178-10). За нього 259 народних депутатів.
«У цій редакції враховано зміни, запропоновані президентом - поетапність, до 100 гектар фізособам до липня 2021 року, доступ фізосіб до ринку землі - з 2024 року. І також переноситься термін, з огляду на всі обставини, в яких ми і весь світ зараз перебуваємо, до 1 липня 2021 року», - повідомив з трибуни голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.
Як сказано в порівняльній таблиці до другого читання законопроекту, набувати права власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року можуть виключно фізичні особи-громадяни України. При цьому обсяги концентрації на одну фізичну особу не повинні перевищувати 100 гектарів.
З 1 січня 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати юридичні особи (зареєстровані в Україні і учасники яких громадяни України), розмір концентрації - до 10 тис. га.
Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам з іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.
При цьому закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної і державної власності.
Згідно з документом, розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються в безготівковій формі.
Також закон доручає Кабінету міністрів у шестимісячний строк з дня опублікування розробити і затвердити порядок фінансової підтримки громадян та юросіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.
Згідно з прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд доларів.
-
07.06.22 15:34
За ипотеку на уничтоженное войной жилье могут списать проценты – в Раде зарегистрировали законопроектВ Верховной Раде зарегистрировали законопроект №7437, направленный на поддержку заемщиков, потерявших имущество в результате полномасштабного вторжения российской федерации на территорию Украины.
Читать далее > -
03.05.22 16:29
Совет обратился к Конгрессу США о признании россии государством-спонсором терроризмаВерховная Рада поддержала Обращение в Палату представителей и Сенат Конгресса США о признании России государством-спонсором терроризма.
Читать далее > -
25.04.22 17:01
«Эти фамилии уже появлялись в прессе»: Стефанчук рассказал о депутатах, бежавших за границуОколо десяти народных депутатов выехали за границу ещё за несколько дней до начала полномасштабной российско-украинской войны и не возвращаются в Украину.
Читать далее > -
24.02.22 06:17
В Украине ввели чрезвычайное положение. Рада поддержалаВерховная рада Украины приняла решение о введении чрезвычайного положения по всей стране. Нардепы одобрили указ президент Украины Владимира Зеленского.
Читать далее >