
Озеро на Волині, яке описала у своїй «Лісовій пісні» Леся Українка, може зникнути. Ідеться про озеро Нечимне, що входить до складу однойменного ландшафтного заказника загальнодержавного значення.
Як повідомляється, водойма почала висихати ще кілька років тому та майже перетворилася на болото. За словами місцевого мешканця Петра Рудня, ще в дитинстві він рибалив і купався в цьому озері, а зараз навіть човен застряг у заростях.
Фахівці відзначають, що причинами всихання озера є погодні умови, меліорація та в’єтнамський рис, який висівали для підгодівлі качок. Кілька років тому був розроблений план із порятунку водойми, але для його втілення потрібно було 10 мільйонів гривень. Грошей на цю справу так і не знайшли.
Через те що озеро розташоване на території заказника, то місцеві мешканці не можуть його почистити самостійно.
«Сюди вкидати якісь кошти фактично ми не маємо права. Тільки можливо, коли це буде якесь співфінансування», — зазначив секретар Колодежненської сільради Павло Кухта.
Один із варіантів врятувати озеро — залучити компанії, що видобувають сапропель — мул із дна водойми. Але наразі, невідомо, чи не зашкодять такі роботи. Якщо найближчим часом не почати рятувати озеро, то через декілька років воно зникне назавжди.
-
12.08.25 09:34
Генштаб: по состоянию на 12 августа общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 065 220 солдатЗа прошедшие сутки российская армия потеряла на фронте 980 солдат. А также различную военную технику, в частности танки и дроны.
Читать далее > -
11.08.25 09:28
Генштаб: по состоянию на 11 августа общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 064 240 солдатЗа последние сутки с 10 на 11 августа, армия России потеряла на фронте 1000 солдат и 181 единицу военной техники.
Читать далее > -
10.08.25 09:02
Генштаб: по состоянию на 10 августа общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 063 240 солдатЗа минувшие сутки, с 9 на 10 августа, россияне потеряли на фронте еще 950 солдат. Также ВСУ уничтожили танк, 70 единиц артиллерии и 140 дронов.
Читать далее > -
09.08.25 09:57
Генштаб: по состоянию на 9 августа общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 062 290 солдатЗа прошедшие сутки Силы обороны Украины убили и ранили 940 российских оккупантов, общие потери врага в войне составили 1 062 290 человек.
Читать далее >