Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розробляє проєкт Державної стратегії управління лісами України до 2035 року. У проєкті планується збільшити площі лісових насаджень до 18% з поточних 16%.
Станом на початок 2020 року площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 9,6 млн га. Лісистість України становить 15,9%.
Але, незважаючи на досить невелику лісистість території, Україна займає 9-те місце у Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини. Умови для лісовирощування в Україні вкрай неоднорідні, тому ліси поширені територією держави нерівномірно.
За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, в умовах кліматичних змін ліси мають надзвичайно важливу роль для подальшої екологічної, економічної та соціальної стабільності держави. Впровадження заходів стратегії сприятиме забезпеченню природоохоронного та економічного потенціалу лісів, зменшенню їх деградації за рахунок збільшення площі та продуктивності, що в результаті покращить стан довкілля і якість життя громадян.
Очікується, що у результаті реалізації Стратегії до 2035 року Україна матиме:
– лісистість території країни до 18 %;
– загальний запас лісів України до 2.5 млрд м3;
– збільшення рівня поглинання вуглекислого газу лісами України;
-100% виявлення лісових пожеж на ранній стадії;
– оновлений парк протипожежної техніки та відновлення авіа патрулювання лісів;
– якісні лісові дороги;
-створення умов для залучення коштів бізнесу в розвиток туристичної інфраструктури в лісовій галузі.
-
10.06.21 16:18
Міндовкілля озвучило план управління водними ресурсамиЗаступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв на форумі «Україна-30. Екологія» розповів про “перезавантаження” водної політики, заборону фосфатів у мийних засобах та плани управління річковими басейнами.
Читать далее > -
16.10.20 15:00
В Україні планують боротися із розорюванням прибережних смуг водоймВ Україні відбулися перші консультації профільних міністерств з охорони, розвитку та використання водних ресурсів України та громадськістю щодо визначення головних водно-екологічних проблем країни.
Читать далее >