Прийнято вважати, що бездротові технології зв’язку апріорі гірші для онлайн-ігор, перегляду потокового відео через більш високу латентність. Простіше кажучи, при такому з’єднанні команда з комп’ютера користувача повільніше доходить до сервера, ніж по кабелю.
Однак на даний момент очікується відразу дві альтернативи класичному «дроту» – це мобільні мережі 5G і «космічний інтернет» Starlink від компанії SpaceX. Хоча останній варіант вже знаходиться в режимі обмеженого бета-тестування, але, схоже, перспективи у нього величезні.
SpaceX повідомляє, що час затримки сигналу у Starlink досяг показника менше 20 мілісекунд, що відповідає рівню наземного широкосмугового зв’язку. Інакше кажучи, бездротової супутниковий інтернет Маска підходить для онлайн-ігор не гірше, ніж Ethernet чи оптика. Для порівняння, середня затримка для фіксованого широкосмугового зв’язку в США становить 25 мс, а в мобільних мережах вдвічі більше – до 48 мс.
Також заявлено, що канали Starlink вже досягають швидкості завантаження понад 100 Мбіт/сек, що підтверджує тестування FCC. Само собою, наразі це працює тільки в США, а тести проводилися, коли в орбіті було близько 500 супутників. На даний момент їх більше 700.
В цілому ж SpaceX щомісяця виробляє близько 120 супутників Starlink, а компанія планує підняти швидкість до 1 Гбіт/сек. А до цього планується запуск відкритого бета-тесту в багатьох штатах США.
-
28.10.25 08:59
Генштаб: по состоянию на 28 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 138 750 солдатЗа сутки российские войска потеряли 1060 солдат и 108 БПЛА.
Читать далее > -
27.10.25 09:01
Генштаб: по состоянию на 27 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 137 690 солдатЗа минувшие сутки оккупанты потеряли немало живой силы и техники.
Читать далее > -
26.10.25 09:00
Генштаб: по состоянию на 26 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 136 890 солдатЗа сутки российские войска потеряли 900 солдат и 214 БпЛА.
Читать далее > -
25.10.25 09:26
Генштаб: по состоянию на 25 октября общие потери вражеской армии в личном составе составили 1 135 990 солдатЗа сутки 24 октября российские войска потеряли 910 солдат и 359 БПЛА. Общие боевые потери противника с 24.02.22 по 25.10.25 достигли 1135990 человек.
Читать далее >
