
Марсіанська вода, утворена з льоду і атмосферного пару, не придатна для живих істот, бо сольовий розчин Червоної планети може існувати в стабільному стані всього кілька годин протягом земного року.
Вчені змоделювали цей «розсіл» в сучасних умовах і прийшли до висновку, що Марс не підходить для проживання людини або відомих нам інших організмів. Результати дослідження опубліковані в Nature Astronomy.
На сучасному Марсі за середньої температури в 40 градусів вода є тільки в покладах льоду і невеликій кількості пари в атмосфері. Оскільки тиск там в 160 разів менше земного, то вода відразу переходить у газоподібний стан. Але вона може перейти і в рідкий, внаслідок розчинених у ній солей.
П'ять років тому вчені виявили на планеті темні смуги, вирішивши, що, можливо, це сезонні потоки, що мають солі хлорної кислоти. Але, як пізніше з'ясувалося, це були потоки піску. Проте, відкриття стало приводом для дослідження, як солона вода буде поводитися на поверхні Марса.
Едгар Рівера-Валентин з Місячного і планетарного інституту в Х'юстоні спільно з колегами з допомогою комп'ютерного моделювання поєднав інформацію про погодні умови, вимірювання космічних апаратів і дані лабораторних експериментів з солями, які зустрічаються на Червоній планеті.
Виявилося, що марсіанський соляний розчин може зустрічатися на 40 відсотках поверхні планети, але в стабільному стані буде існувати лише сезонно, причому, всього 0,04 відсотка року (це близько шести годин). А його температура буде приблизно мінус 48 градусів Цельсія, що майже у два рази нижче допустимого значення для життя на Землі.
Отже, відомі нам живі організми не зможуть існувати в подібному середовищі. До речі, на думку вчених, у давнину клімат Марса був більш сприятливий для життя. Близько чотирьох мільярдів років тому там могли мешкати літотрофи — мікроорганізми, що використовують енергію неорганічних сполук.
-
10.08.21 16:03
Хотите провести год на "Марсе"? NASA ищет добровольцевNASA ищет кандидатов, готовых провести год в 3D-печатной аналоговой модели марсианской среды обитания - первой из трех запланированных аналоговых миссий, призванных смоделировать, каково будет жить в подобной структуре на Марсе.
Читать далее > -
31.07.20 03:30
NASA успешно запустило миссию на МарсНациональное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства США (NASA) на ракете-носителе Atlas V успешно запустило миссию Mars-2020 вместе с марсоходом Perseverance.
Читать далее > -
20.07.20 11:54
ОАЕ запустили місію на МарсОб'єднані Арабські Емірати стали першою арабською державою, яка подала космічний зонд до Марса. Апарат під назвою "Аль-Амаль" ("Надія") був піднятий японської ракетою-носієм з космодрому на острові Танегасіма вранці в понеділок, 20 липня
Читать далее > -
27.05.20 12:38
ABC News: людству доведеться змінити своє ДНК для колонізації МарсуЯкщо людство хоч колись збирається поселитися на Марсі, йому доведеться стати "трошки менш людським". Пілотовані місії на сусідню планету, які NASA хоче почати в 2030-х роках, будуть важкими для астронавтів
Читать далее >