
Об'єднані Арабські Емірати стали першою арабською державою, яка подала космічний зонд до Марса. Апарат під назвою "Аль-Амаль" ("Надія") був піднятий японської ракетою-носієм з космодрому на острові Танегасіма вранці в понеділок, 20 липня.
Про це пише DW.
Спочатку старт був призначений на 14 липня, а його два рази переносили з-за несприятливих погодних умов.
Передбачається, що космічний зонд досягне Червоної планети в лютому 2021 року після семи місяців польоту.
Мета місії ОАЕ на Марс - вивчити атмосферу, кліматичні умови і зміну пір року. Апарат повинен залишатися на орбіті протягом всього марсіанського року, тривалість якого майже вдвічі довше порівняно із земним. Космічний зонд також вперше проведе вивчення нижніх шарів атмосфери, де формується марсіанська погода, в тому числі пилові бурі. Корабель оснащений трьома камерами, що дозволяють вести спостереження за атмосферою Марса у видимому, інфрачервоному і ультрафіолетовому діапазонах.
-
10.08.21 16:03
Хотите провести год на "Марсе"? NASA ищет добровольцевNASA ищет кандидатов, готовых провести год в 3D-печатной аналоговой модели марсианской среды обитания - первой из трех запланированных аналоговых миссий, призванных смоделировать, каково будет жить в подобной структуре на Марсе.
Читать далее > -
31.07.20 03:30
NASA успешно запустило миссию на МарсНациональное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства США (NASA) на ракете-носителе Atlas V успешно запустило миссию Mars-2020 вместе с марсоходом Perseverance.
Читать далее > -
27.05.20 12:38
ABC News: людству доведеться змінити своє ДНК для колонізації МарсуЯкщо людство хоч колись збирається поселитися на Марсі, йому доведеться стати "трошки менш людським". Пілотовані місії на сусідню планету, які NASA хоче почати в 2030-х роках, будуть важкими для астронавтів
Читать далее > -
25.05.20 13:30
Вчені розібралися, чи зможе людина пити марсіанську водуМарсіанська вода, утворена з льоду і атмосферного пару, не придатна для живих істот, бо сольовий розчин Червоної планети може існувати в стабільному стані всього кілька годин протягом земного року
Читать далее >