chesno.in.ua, 2020-03-13 13:08

Ціни на тури впали на 30%: українці відмовляються від відпусток

Ціни на тури впали на 30%: українці відмовляються від відпусток

Такого не було навіть у 2014 році. Українці відкладають відпустки. Іноземці відмовляються їхати в Україну. Туроператори скаржаться, що продажі турів впали більше, ніж наполовину. Як коронавірус впливає на відпустки українців і де безпечно відпочивати в цьому році.

Українці скасовують відпустки на літо і осінь

За останні 10 днів продажі путівок впали на 50-60% в порівнянні з минулим роком, каже Олександр Довгопол, директор мережі турагентств ХО. Хоча в січні, навпаки, українці активно планували відпустки і продажі турів тоді зросли приблизно на 40%, а в лютому – на 10%.

"В першу чергу, просіло раннє бронювання турів на літо: багатьом не вистачає визначеності. Практично до нуля знизився інтерес до Італії. У той же час за іншими напрямками ми не бачимо суттєвих змін. Єгипет і Туреччина домінують в уподобаннях українців. Але конкретно зараз поки "на завтра" можна полетіти тільки до Єгипту, першість за ним", – говорить Довгопол.

Влада Туреччини вже заявила про перенесення туристичного сезону А Єгипет поки ніяких обмежень не вводив, але можуть це зробити в будь-який момент. Застрягти в чужій країні люди бояться найбільше, ніж самого коронавірусу, каже Вікторія Лонська, керівник одного з офісів "Поїхали з нами". Через це туристи вже телефонують і скасовують путівки на літо-осінь. Їх туроператори намагаються утримати – пропонують не поспішати і обіцяють безкоштовне скасування за два тижні до вильоту.

"У людей паніка, працівники туризму зазнають збитків. Ось тільки останні кілька днів деякі оператори вводять страховку або гарантують, що в разі чого буде ануляція без штрафних санкцій", – говорить Юлія Монастирьова, власниця туркомпанії International Travel Group.

Ціни на путівки впали на 30%

Буквально за останній тиждень ціни на тури обвалилися на 30%, відзначають туроператори.

"Зараз ситуація в сфері туризму гірша, ніж була в 2014 році. Хоча сезон починався сприятливо – зі зростання замовлень, чартерних рейсів, контрактів – і все це зараз стрімко зменшується", – говорить Вікторія Лонська.

Індивідуальних туристів теж стало менше. Тетяна Курбатова займається здачею в оренду апартаментів і номерів в Барселоні (Іспанія) і Дубаї (ОАЕ). У містах припинила роботу значна частина розважальних закладів, скасували всі великі форуми та шоу.

"В Іспанії, на мою думку, ситуація гірша. Зараз в Барселоні тільки 44% апартаментів заповнені, а ціни на мінімальному рівні. Деякі скасували і ділові поїздки до і з Іспанії. У Дубаї ділові поїздки не скасовують поки, якщо не переносять самі події і форуми", – розповідає Тетяна Курбатова.

А майданчик з пошуку оренди житла Airbnb ввів спеціальні умови через коронавірус. При скасуванні бронювання гість отримає повну компенсацію.

Поки туроператори сподіваються, що коронавірус має сезонний характер.

"Ми будуємо плани виходячи з того, що впродовж місяця-півтора ситуація повністю стабілізується і сезон пройде очікувано добре", – каже Олександр Довгопол.

Українці переорієнтовуються на внутрішній туризм

У той же час зріс попит на внутрішній туризм, а ось іноземці відмовляються їхати до України. У готелях скаржаться, що іноземці скасовують броні. І це не пов'язано з тим, що вони не хочуть до нас летіти. Вони в принципі ухвалили рішення не літати найближчим часом.

"В минулому році 60% бронювань було від іноземних гостей. 40% – українські туристи. В цьому році – 30 на 70. Кількість броні від зарубіжних туристів зменшилася, а від вітчизняних гостей – збільшилася. Що стосується внутрішнього туризму – купівлі путівок почастішали в порівнянні з минулим роком. І "завдяки" коронавірусу внутрішній туризм зміцнюватиметься в кожній країні", – говорить Андрій Маренчук, виконавчий директор керуючої готельної компанії Ribas Hotels Group.

За словами Маренчука, найбільше втрату туристів може відчути Київ. Оскільки в столиці проходить величезна кількість масштабних конференцій. Через карантин всі заходи, де залучено понад 200 людей, скасовуються. Отже, скасовуються броні в готелях, авіакомпанії здійснюють менше рейсів, квитки не купуються.

"За попередніми підрахунками, на 20-30% зменшилася кількість бронювань через Booking", – говорить Андрій Маренчук.

Оскільки виїзний туризм постраждає, позитивний поштовх можуть відчути українські курорти. Маренчук прогнозує, що цього літа зросте попит на курорти в Херсонській, Миколаївській областях та на узбережжі Азовського моря.

"Ситуація з коронавірусом буде поширюватися до першого хайпа. Щойно він припинить бути новиною номер один, все буде потихеньку повертатися на свої місця. Ви пам'ятаєте, який ажіотаж був з вірусом Ебола? Хто про нього говорить зараз? Випадки захворюваності досі є. Коефіцієнт смертності становить майже 50%", – відзначає Андрій Маренчук.

Источник: chesno.in.ua
Новости по теме:

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть