Згідно з новим дослідженням, 100% використання антибактеріальних масок серед населення може запобігти наступному спалаху пандемії коронавірусу.
До середини червня 2020-го влада Києва повідомила про свої наміри посилити карантин в українській столиці.
В той же час, у Міністерстві охорони здоров’я України допустили можливість появи другої хвилі епідемії і заявили, що вона буде «залежати від поведінки самих громадян».
Частково цю заяву підтверджують результати нового дослідження вчених з Кембріджського і Гринвічського університетів.
Згідно з працею, яку днями опублікували у науковому журналі The Royal Society, масове використання антибактеріальних масок дозволить стримати поширення вірусу серед населення і запобігти другій хвилі пандемії.
«Наш аналіз підтримує негайне і універсальне використання масок для обличчя людьми. Широке використання лицьових масок в суспільстві, фізичне дистанціювання і деякі інші карантинні заходи можуть стати прийнятним способом боротьби з пандемією і відновлення економічної активності задовго до того, як з’явиться ефективна вакцина», — говорить керівник дослідження з Кембриджського університету доктор Річард Штутт.
Вчені припускають, що носіння масок може запобігти поширенню хвороби протягом наступних 18 місяців, які потенційно необхідні для розробки вакцини.
Автори роботи пишуть, що якщо хоча б 50% населення будуть носити звичайні маски для обличчя — це дозволить утримувати показник поширення вірусу — R — нижче 1.0. Саме таке число R необхідно для уповільнення пандемії.
«Існує поширена думка, що носіння маски означає, що ви вважаєте оточуючих небезпечними. Насправді, надягаючи маску, ви в першу чергу захищаєте оточуючих від себе. Культурні і навіть політичні проблеми можуть перешкодити людям носити маски для обличчя, тому ідея повинна бути ясною: «моя маска захищає вас, ваша маска захищає мене», — пишуть автори роботи.
Нагадаємо, нещодавно у швейцарській лабораторії представили матеріал для антибактеріальних масок, які дозволять бачити обличчя людини, і в них буде легко дихати.
Нові HelloMasks зроблені з органічної біомаси, і вони ефективно фільтрують повітря, якщо їх регулярно міняти. Маски зроблені з ультратонких полімерних ниток: електричний заряд дозволяє зшивати пасма тонких волокон на відстані всього у 100 нанометрів одне від одного, що аналогічно пропускній здатності звичайних масок.
Такий матеріал повинен забезпечити захист від бактерій і вірусів, дозволяючи при цьому комфортно дихати. HelloMasks допоможуть людям, які мають проблеми зі слухом, оскільки мови жестів припускають спілкування за допомогою міміки, чого не можна зробити у звичайних масках.
Команда вчених зі Швейцарії вже створила свій стартап, і зараз налагоджує промислове виробництво прозорих масок. За їхнім словами, прозорі маски повинні з’явитися на ринку на початку 2021 року і вони у першу чергу будуть доступні для медпрацівників.
-
09.09.20 12:38
В ОП рассказали, грозит ли Украине новый жесткий карантинУ Зеленского оценили шансы введения нового жесткого карантина в Украине
Читать далее > -
08.09.20 17:40
У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатнимДиректор Департаменту комунікацій Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко наголошує, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарних умовах є безоплатним
Читать далее > -
08.09.20 13:50
Вирусологи объяснили, чем опасна российская вакцина от COVID-19Вирусологи и медики тщательно изучили принцип действия зарегистрированной в России путинской вакцины, а также ее китайского аналога
Читать далее > -
08.09.20 13:40
Пандемия привела к росту преступлений, связанных с сексуальной эксплуатацией детей, — ИнтерполИнтерпол сделал доклад, в котором сообщил о том, что коронавирусная пандемия стала виновницей роста количества преступлений на сексуальной почве, причем, связанных с сексуальной эксплуатацией детей и подростков
Читать далее >