
Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області зазнають найбільших втрат унаслідок зміни клімату, йдеться у результатах дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології.
Згідно з ним, вивчалися два сценарії. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 року відповідно на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).
Відповідно до другого сценарію, аналітики передбачають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника у 2030-2050 роках на 10-30% до рівня 2010 року.
«Найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях», — йдеться у резюме дослідження.
«Кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема до 80% — для кукурудзи та до 40-80% — для соняшника. Згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 млн доларів», — зазначають експерти.
-
27.10.21 17:33
Стало відомо, коли очікувати голод через глобальну зміну кліматуЗа даними Всесвітньої продовольчої програми, більше мільйона людей на півдні Мадагаскару намагаються вижити в умовах першого в історії голоду, викликаного глобальною зміною клімату. Цей регіон зазнав великих втрат від посухи, яка тривала кілька останніх років.
Читать далее > -
09.03.21 17:09
В Україні зміна клімату дозволяє вирощувати екзотику на грядкахУ кожного досвідченого садівника або дачника в якийсь момент з’являється інтерес до екзотичних фруктів або овочів, які можна, хоча б теоретично, спробувати виростити у себе на ділянці.
Читать далее >