Пандемія коронавірусу викликала масштабне скорочення щоденних викидів вуглецю в атмосферу.
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у вівторок в журналі Nature Climate Change, передає Science Alert.
Відзначається, що завдяки карантину через пандемію коронавірусу глобальні викиди вуглецю за день у квітні були на 17% нижче, ніж середньодобові викиди 2019 року.
Зокрема, результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю в порівнянні з минулим роком. Це кількість викидів на рівні 2006-го.
"Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% в цьому році, а, можливо, і на 7-8 відсотків. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння від показників після Другої світової війни, а можливо, й взагалі", – заявив співавтор нового дослідження та голова Глобального вуглецевого проекту Роберт Джексон.
За даними дослідників, на початку квітня регіони, на яких зосереджено 89% світових викидів, перебували під деяким типом блокування. Вони встановили, що в країнах, де діють суворі накази про перебування вдома, відбулося щоденне скорочення наземного транспорту на 50% і на 75% - щоденне зниження авіаперельотів. У цих секторах викиди скоротилися на 36 і 60 відсотків відповідно.
Падіння викидів від наземного транспорту склало 43 відсотки від загального зменшення щоденних глобальних викидів у порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше ніж 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже в 10 разів більше.
-
02.01.22 11:11
В течение 2021 года в Киеве срубили больше каштанов, чем посадилиВ Течение 2021 года в Киеве высажено 164 деревьев каштана, и удалено 334 сухостойных, буреломных и аварийных каштанов
Читать далее > -
06.10.21 21:58
Кабмин предлагает криминализировать ряд преступлений против окружающей средыКабинет министров Украины предлагает криминализировать ряд преступлений против окружающей среды
Читать далее > -
24.06.21 22:49
На крупнейших предприятиях Кривого Рога оценят состояние экологической безопасностиГлава Государственной экологической инспекции Андрей Малеваный сообщил, что в Кривом Роге проведут оценку состояния экологической безопасности на всех крупнейших промышленных объектах
Читать далее > -
27.05.21 22:21
Мусор, попавший в Венгрию по Тисе, на 80% имеет румынское происхождениеТонны мусора, попавшие в Венгрию по реке Тиса, на 80% имеют румынское происхождение. К такому выводу пришли после экспертизы, которую провела украинско-венгерская рабочая группа.
Читать далее >